Priče iz davnine: Kako je potjeh tražio istinu

Zbirka priča Priče iz davnine su prvi puta objavljene 1916. godine. Autorica Ivana Brlić-Mažuranić je u stvaranju koristila motive iz slavenske mitologije i hrvatske usmene predaje. Četiri puta je nominirana za Nobelovu nagradu za književnost.


Urednica projekta Helena Bulaja putem interneta okupila je sedam timova animatora iz raznih dijelova svijeta (osmi je oformljen u Hrvatskoj). Svaki je tim prenio po jednu od priča iz zbirke u digitalni svijet, pri čemu su imali potpuno odriješene ruke u svim segmentima vezanim uz produkciju — od scenarija, kreiranja likova i načina obrade priče (animirani film, interaktivna slikovnica, računalne igrice…).

Sandra Cekol, Vijenac br. 238

“Kako je Potjeh tražio istinu” , animirani film u režiji Australca Nathana Jureviciusa

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogeri kao ovaj: